Lietuvos švietimo technologijų įmonių sprendimai nuotoliniam mokymui COVID-19 karantino metu

Kovo 16 d. Lietuvoje oficialiai prasidėjus karantinui, užsidaryti priverstos visos bendrojo ir aukštojo lavinimo įstaigos. Moksleiviai, studentai, mokytojai ir dėstytojai aktyviai ieško tradicinio švietimo proceso alternatyvų ir būdų mokymąsi karantino laikotarpiu tęsti nuotoliniu būdu.

Savo sprendimą Lietuvai ir kitoms šalims pasirengusios pasiūlyti Lietuvos švietimo technologijų kompanijos. COVID-19 karantino metu jos visuomenei atveria savo kuriamas skaitmeninio mokymosi platformas.

Peržiūrėkite siūlomus sprendimus ir pasirinkite jūsų poreikius geriausiai atitinkančią internetinių kursų platformą
(sąrašas nuolat pildomas):

Platformos

1. BitDegree

Tai blockchain technologija paremta sužaidybinta skaitmeninio mokymosi platforma, vartotojams teikianti itin kokybiškus internetinius kursus. Kad riboti finansiniai ištekliai šiuo sudėtingu laikotarpiu netaptų kliūtimi lavintis, greta mokamų kursų siūloma ir dešimtys visiškai nemokamų pasirinkimų. Mokytojai ir dėstytojai kviečiami nemokamai naudotis platforma, kelti į ją suskaitmenintas pamokas ir skatinti moksleivius bei studentus jomis naudotis. Patobulinta platformos instruktorių zona leis ne tik atidžiai sekti besimokančiųjų aktyvumą, bet ir kurti testus jų pažangai įvertinti.

Nemokama Aukštasis išsilavinimas Kvalifikacijos kėlimas Mokymas
Kalbos
US EN
RU RU
FR FR
CN CN
BR BR
ES ES
ID ID
TR TR
VN VN

2. Code Academy Kids

Programavimo akademija, kurios steigėjai siekia užpildyti šiuo metu visuomenėje pastebimas išsilavinimo spragas. Akademijoje siūlomi kursai įvairaus amžiaus (5–18 m.) vaikams ir jaunimui. Nuo kovo 13 d., siekiant suteikti Lietuvos moksleiviams galimybę saugiai mokytis namie, visi užsiėmimai perkelti į virtualią erdvę. Skaitmeninės klasės šalies moksleiviams leidžia nuotoliniu būdu mokytis programavimo idėjų, sąvokų ir principų.

Mokama Bendrasis lavinimas Popamokinė veikla Turinys
Kalbos
LT LT

3. Eduka

Dar viena Lietuvos moksleiviams prieinama skaitmeninio mokymosi platforma. Joje siūloma virtualios klasės paslauga leidžia moksleiviams ir mokytojams bendradarbiauti ir drauge siekti aukštų rezultatų. Naudojantis Eduka, galima burti moksleivių grupes, skirti joms užduotis ir namų darbų, dalytis kita aktualia informacija.

Moka mokytojas/besimokantysis Bendrasis lavinimas Mokymas
Kalbos
LT LT

4. Edukraftas

Yra VŠĮ „Trys kubai“ projektas, kuriuo siekiama netikėtais būdais paskatinti moksleivius mokytis matematikos, biologijos, chemijos, informatikos ir kitų dalykų. Mokymą su kompiuterinių žaidimų elementais derinanti iniciatyva itin populiari tarp moksleivių. Projekto esmė – skatinti besimokantįjį žaisti „Minecraft“ ir statyti Marse kosminę stotį. Žaisdami moksleiviai įgyja įvairių sričių žinių, lavina vaizduotę ir kuria gyvenimo Marso planetoje viziją.

Moka besimokantysis Bendrasis lavinimas Turinys Popamokinė veikla
Kalbos
LT LT

5. Bit & Byte

Bit & Byte iš pradžių nebuvo nuotolinio mokymosi sistema, tačiau reaguodami į pasaulį apėmusią krizę projekto kūrėjai ėmė kurti skaitmeninius kursus. Pagrindinė jų tema – įvairūs technologiniai eksperimentai ir sprendimai. Tai – 7–12 metų vaikams skirta elektroninio mokymosi platforma. Artimiausiu metu joje bus pristatomi ir kūrybiškumą, išradingumą bei vaizduotę lavinantys užsiėmimai.

Nemokamos pamokos Facebook Bendrasis lavinimas Turinys Popamokinė veikla Mokymas
Kalbos
LT LT

6. Nuotolinio mokymo tinklas “Gintaras”

Siūlo patikimą būdą Lietuvos moksleiviams sistemiškai mokytis nuotoliniu būdu. „Gintaro“ siūlomos pamokos lavina rinkoje labai vertinamus tiriamojo darbo įgūdžius, suteikia galimybę tiesiogiai bendrauti su specialistais ir supažindina su naujausiais sprendimais.

Nemokama Bendrasis lavinimas Turinys Mokymas
Kalbos
LT LT

7. GoHisto

Puikus sprendimas istorijos egzaminui besiruošiantiems Lietuvos moksleiviams. Šioje internetinėje mokymosi platformoje galima spręsti valstybinius egzaminus rengiančių specialistų siūlomas užduotis. Jas baigę moksleiviai kur kas aiškiau suvokia, kurias temas išmano gerai, o ką dar reikėtų pasikartoti. Platformoje taip pat pateikiama medžiagos tolesniam mokymuisi. Naudojimasis GoHisto – mokamas, tačiau iš pradžių kiekvienas gali išbandyti nemokamą bandomąją svetainės versiją.

Bandomoji versija nemokama, vėliau moka besimokantysis Bendrasis lavinimas Turinys
Kalbos
LT LT

8. Robotikos Mokykla

Karantino laikotarpiu imasi ryžtingų veiksmų ir stengiasi moksleiviams suteikti kuo geresnės kokybės nuotolinio mokymo paslaugas. Organizacija nusprendė visas iki šiol „gyvai“ vykusias pamokas pakeisti internetinėmis vaizdo transliacijomis. Jų metu klausimus mokiniai bendrauti tarpusavyje ir užduoti mokytojams klausimus galės naudodamiesi platforma „Discord“. Kad pamokos vyktų kuo sklandžiau, vienas mokytojas aiškins pamokos temą, o kitas visą dėmesį skirs mokinių klausimams atsakyti.

Moka besimokantysis Bendrasis lavinimas Turinys Popamokinė veikla
Kalbos
LT LT

9. Egzaminatorius

Taip pat prisideda prie internetinio mokymo platformų, suteikdamas mokiniams galimybę efektyviai rengtis egzaminams. Platformoje siūloma įvairių dalykų mokomoji medžiaga, vaizdo pamokos, patarimai, kaip pasiekti kuo geresnių mokymosi rezultatų. Naudojantis platforma, galima rinktis vieną iš dviejų režimų: spręsti testus su pateikta reikalinga informacija arba tikrinti savo žinias. Visoms funkcijoms ir privalumams išbandyti svetainė siūlo nemokamą bandomąją versiją.

Bandomoji versija nemokama, vėliau moka besimokantysis Bendrasis lavinimas Turinys
Kalbos
LT LT

10. Pedagogas

Dar viena nuotolinio mokymo galimybė. Padėdama mokytojams kovoti su karantino keliamais iššūkiais, platforma siūlo paslaugomis naudotis nemokamai. Bet kuris Lietuvos mokytojas gali užsiregistruoti ir išbandyti siūlomas galimybes ir funkcijas. Platformoje daug dėmesio skiriama ir švietimo proceso problemoms – pavyzdžiui, motyvacijos stokai ar moksleivių su aktyvumo ir dėmesio sutrikimu mokymo specifikai.

Dalis turinio – nemokama Bendrasis lavinimas Mokytojai
Kalbos
LT LT

11. EMA pamokos

Nemokama skaitmeninio mokymo platforma, suteikianti moksleiviams galimybę mėgautis suasmenintu interaktyviu mokymosi procesu. Pateikiama skirtingų dalykų (matematikos, užsienio kalbų, geografijos, biologijos ir kt.) mokymosi medžiaga ir užduotys. Reaguodama į dėl COVID-19 kilusius sunkumus, EMA visoms Lietuvos mokykloms paslaugas siūlo visiškai nemokamai. Naudodamiesi platforma, mokytojai gali sekti mokymosi procesą, skirti mokiniams užduotis ir vertinti darbus.

Kol kas nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

12. Mokslinčius

Nemokama nuotolinio mokymosi platforma, leidžianti peržiūrėti vaizdo pamokas ir testais pasitikrinti įgytas žinias. Visos pamokos ir užduotys parengtos pagal Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimus. Kaip papildomą paskatinimą už teisingai išspręstas užduotis moksleiviai gauna bilietus – tokiu būdu jie gali laimėti piniginę stipendiją.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

13. Mokytojo Turinys

Siūlo įvairias mokomąsias vaizdo priemones – pavyzdžiui, plakatus. Pasak svetainės kūrėjų, mokytojams dažnai kyla sunkumų, siekiant sudominti ar motyvuoti mokinius. Pagalbinė priemonė – spalvingi ir informatyvūs plakatai – gali padėti patraukti jų dėmesį. Svetainėje yra matematikos, istorijos, biologijos ir kitų sričių vaizdinių priemonių. Kilus COVID-19 krizei, Mokytojo Turinys sukūrė ir vartotojams pasiūlė plakatų asmeninės higienos tematika: vaikai skatinami ir mokomi teisingai plautis rankas.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

14. Istorija Tau

Viena iš vaizdo pamokas moksleiviams siūlančių internetinio mokymosi platformų. Lietuvos istoriją aiškinantys filmukai padeda šalies moksleiviams efektyviai ruoštis kontroliniams darbams ar baigiamiesiems egzaminams. Platformoje taip pat pateikiama tekstinė mokomoji medžiaga apie pasaulio istoriją – Renesansą, pasaulinius karus, politinius judėjimus.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

15. Vaizdo Pamokos

Itin lanksti nuotolinio mokymo platforma, kurioje pateikiama įvairių klasių moksleiviams tinkama mokomoji vaizdo medžiaga. Svetainės turinys suskirstytas pagal mokomuosius dalykus, tad vartotojas gali lengvai rasti matematikos, užsienio kalbų, fizikos ir net programavimo pamokų. Pradėti ar tęsti mokymąsi gali kiekvienas: naudojimasis svetaine – visiškai nemokamas.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

16. 100 Balų

Puikus būdas nuotoliniu būdu mokytis anglų kalbos. Svetainės lankytojai gali rinktis iš daugybės pamokų temų ir dešimčių praktinių užduočių. Visos jos – visiškai nemokamos. Pradėję nuo tekstinių pamokų, moksleiviai gali lengvai pasitikrinti savo žinias spręsdami konkrečiai temai pritaikytas užduotis.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

17. Kibitz

Kibitz – puiki galimybė tiems, kurie domisi ir siekia perprasti animacijos, žaidimų, architektūrinių 3D vizualizacijų, specialiųjų efektų, virtualios / papildytosios realybės kūrimą bei panašias sritis. Organizacija kviečia mokinius, studentus ir pedagogus naudotis nemokamais seminarais ir dirbtuvėmis bei registruotis į mokamus kursus. Užuot mokymui naudojusi iš anksto paruoštą vaizdo medžiagą, Kibitz rengia transliacijas realiu laiku: jų metu žiūrovai turi galimybę tiesiogiai bendrauti su mokytojais. Nuotoliniai mokymai vyksta pagal nustatytą tvarkaraštį – peržiūrėkite jį, registruokitės į kursus ir mokykitės dirbti Unity3D, Blender, Unreal Engine, Adobe Photoshop bei gausybe kitų populiarių programų.

Dalis turinio – nemokama Aukštasis išsilavinimas Kvalifikacijos kėlimas Turinys
Kalbos
LT LT

18. SEB E. akademija

SEB E. akademija – nemokama nuotolinio mokymosi galimybė tiems, kurie trokšta imtis nuosavo verslo arba tobulinti jau turimą. Dešimtyse iš anksto parengtų vaizdo pamokų aptariamos įvairios finansavimo galimybės, verslo strategijų formavimas, santykių su klientais vadyba, patariama, kaip suteikti verslui išskirtinumo, pritraukti daugiau klientų bei partnerių. Pamokas veda ir išskirtinėmis įžvalgomis apie laiko patikrintas strategijas bei metodikas dalijasi srities profesionalai iš įvairių pasaulio šalių.

Nemokama Kvalifikacijos kėlimas Turinys
Kontaktai
Kalbos
LT LT
US EN

19. Kūrybingumo mokykla

„Kūrybingumo mokyklos“ skaitmeninės platformos kūrėjai siekia išlaisvinti moksleivių kūrybinį mąstymą, lavinti jų vaizduotę ir inovatyvumą. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir jų mokytojams nemokamai siūloma 12 Vilniaus universiteto dėstytojų ir kūrybingumo lektorių parengtų pamokų, kuriomis kviečiama kūrybiškai pažvelgti ne tik į dailės, literatūros ar muzikos temas, bet ir matematiką, fiziką, chemiją, informacines technologijas bei kitas tradiciškai tiksliosiomis laikomas mokyklines disciplinas.

Nemokama Bendrasis lavinimas Mokytojai
Kalbos
LT LT

20. Lietuvos Junior Achievement

Siekdama padėti moksleiviams karantino laikotarpiu įgyti ekonomikos bei verslumo žinių, „Lietuvos Junior Achievement“ suteikia nemokamą prieigą prie interaktyvaus vadovėlio „Ekonomika ir verslumas 11–12 klasėms“ ir jį papildančios mokytojo knygos. Informatyviame ir išsamiame leidinyje pateikiami mokomieji skaitiniai, užduotys individualiam ir komandiniam darbui. Su 9–12 klasių moksleiviais organizacija taip pat dalijasi mokomąja programa „Youth Empowered“, padėsiančia jiems geriau pažinti savo gebėjimus ir suvokti, kokie įgūdžiai yra svarbiausi šiandienės darbo rinkos dalyviui.

Nemokama Bendrasis lavinimas Kvalifikacijos kėlimas
Kalbos
LT LT

21. Jaunieji gamtos reindžeriai

Platformoje „Jaunasis reindžeris“ 6–14 m. vaikai kviečiami artimiau susipažinti su Lietuvos gamta bei geologijos ir aplinkosaugos sritimis. Pateikiamos dvejopos mokomosios užduotys: vienoms atlikti užtenka internetinės erdvės, kitas, praktines, vaikai įveiks tik leidęsi į nuotykius gamtoje ir patys atlikdami įvairius nesudėtingus tyrimus. Vykdydami užduotis, vaikai gali rinkti ženkliukus ir pasiekti aukštesnius lygius. Jaunaisiais reindžeriais vaikus tapti kviečia gamtosauginio švietimo srities profesionalai: biologai, zoologai, nacionalinių ir regioninių parkų specialistai.

Nemokama Bendrasis lavinimas Popamokinė veikla Turinys
Kalbos
LT LT

22. Kompetencijų ugdymas

„Kompetencijų ugdymas“ – Ugdymo plėtotės centro parengta metodinė svetainė, skirta bendrojo lavinimo mokyklų 5–8 klasių pedagogams. Itin daug dėmesio čia skiriama moksleivių gebėjimo efektyviai mokytis ugdymui: pateikiami ne tik konkretūs projektinės veiklos, naudotinų šablonų, metodinių užduočių pavyzdžiai, bet ir bendra informacija apie šiuolaikinį švietimą, esmines profesines kompetencijas ir jų lavinimą. Naudodamiesi pateikta medžiaga, mokytojai gali tikslingiau organizuoti mokymo procesą, sėkmingiau bendradarbiauti su mokyklos bendruomene ir padėti vaikams pasiekti aukštesnių mokymosi rezultatų.

Nemokama Bendrasis lavinimas Mokymas
Kalbos
LT LT

23. Matematika.lt

Matematika.lt – puiki pagalbinė priemonė egzaminams besirengiantiems dešimtokams bei abiturientams. Platformoje pateikiama daugiau nei 100 filmuotų matematikos pamokų, kurias veda ne vienų metų patirtį darbo bendrojo lavinimo mokyklose sukaupę pedagogai. Moksleiviai ne tik mokomi matematikos, bet ir supažindinami su egzaminų sandara: pristatant temas, nagrinėjami į ankstesnių metų egzaminus įtraukti uždaviniai, detaliai aiškinami jų sprendimo etapai.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

24. Gamtukai.lt by LR AM

Nors mobilios studijos „Gamtukai“, kuri lankėsi šalies mokyklose ir rengė mokomuosius gamtos pažinimo renginius pradinių klasių moksleiviams, projektas jau baigėsi, dalis veiklų buvo perkeltos į internetinę erdvę. Skaitmeninėje platfomoje vaikai ir toliau gali spręsti gamtininkų ir neformalaus ugdymo specialistų parengtus gamtos pažinimo testus, žiūrėti filmus ir mokslinių eksperimentų vaizdo įrašus. Netrukus svetainėje planuojama pristatyti ir mokytojams skirtą metodinę priemonę.

Nemokama Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

25. GIS mokykla

GIS mokykla – bendras Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos ir UAB „Hnit-Baltic” projektas, prie kurio prisijungusios mokyklos gali nemokamai naudotis moderniausia geografinių informacinių sistemų (GIS) programine įranga, tyrinėti aplinką ir mokytis kurti interaktyvius skaitmeninius žemėlapius. Paltformoje pateikiami GIS naudojimo bendrojo lavinimo pamokose pavyzdžiai ir metodinė medžiaga pedagogams padės technologijoms paįvairinti ne tik geografijos, bet ir istorijos, informatikos bei kitas pamokas.

Nemokama prisijungiančioms prie programos mokykloms Bendrasis lavinimas
Kalbos
LT LT

Žinote daugiau švietimo technologijų kompanijų Lietuvoje?

Pasidalinkite informacija su mumis elektroniniu paštu [email protected]!